Bobeš prežil na ulici, aj keď po ňom hádzali petardy

1 1993

Bobeš sa potuloval po sídlisku a dostal sa do útulku OZ Záchrana zvierat. Nemal dobrý život. Deti do neho hádzali petardy, zaháňali ho, a preto nedôveroval cudzím ľuďom. Vďaka opatrnosti však na ulici prežil. Dnes sa Bobeš už teší z nového domova. Hľadať mu ho pomáhalo aj Útulkovo.sk.

Bobeš je už deduško. Pomalšie chodí, prešľapuje z nôžky na nôžku. Je to milý psík, priateľský a poslušný. Keď sa mu však niečo nepáči, ako správny starček si aj zavrčí. Je to nenáročný psík, je vhodný aj k starším ľuďom. Bude spokojne ležať na záhradke a vyhrievať sa na slniečku. Bobeš je odčervený, očkovaný, čipovaný, má preukaz.

Kontakt: 0911291083, 0918050524, tulavalabka@gmail.com

O zvieratku:

: BOBEŠ
Pohlavie: pes
Farba: čierno hnedo biely
Veľkosť: menší, stredný
Vek: cca 15+ rokov
Rasa: kríženec špica

OZ Túlavá labka

V decembri 2008 založila partia kamarátov z Banskej Štiavnice, ktorých spájala láska k zvieratám, OZ Túlava labka. Všetci sa spoznali nezávisle rok predtým, ako aktivisti v miestnom útulku. OZ Túlavá labka vzniklo za účelom pomoci zvieratám. Činnosť OZ je zameraná na pomoc v Štiavnických vrchoch i keď niekedy siaha aj oveľa ďalej. Viac>>

  • jarka

    Milé útulkovo, kto Bobeša zachránil je úplne jasné a myšlienka pomôcť mu bola moja a moj mamky pani Simonidesovej. Za to že Bobeš žije môže každý ďakovať moje drahej maminke. Aj to že si ho vzala domov aj napriek tomu, že je chorá, nik z vás mu neposkytol domov len ona a vzorne sa o neho stará tak ako o celý útulok úplne sama zo svojich financií a z obrovskou láskou. Poskytuje psíkom domov a obrovskú lásku ktorou ich zahrňa a obetuje mnohé zo svojho života len aby zachránila týchto psíkov. Bobeš je jedným z nich. A vl1astne útulok vznikol na základe toho, že pred 17 rokmi sme videli na vsastné oči čoho sú ľudia v tomto meste ale aj celkovo na svete schopní a Bobeš je toho živým príkladom. Vyhodený na ulici prespával v kope snehu a nemali sme to srdce pozerať sa na to ako trpí, tak vlastne vznikla myšlienka založiť útulok a pomáhať opusteným zvieratkám. Len keby sa ľudia zamysleli a zvieratkám neubližovali a keby sa naozaj každý vzorne aspoń o tie svoje staral, neboli by plné útulky. Nechápem, keď si tu niekto prihrieva polievočku na účet mojej mamky, nepáči sa mi to, to ona založila útulok a ona sa vzorne stará o zvieratká. Nikto z vás nevynaložil toľké úsilie ako ona veľká vďaka jej, nebiť nej ani váš útulok by nebol lebo ste sa pri nej naučili mnohému ale cíteniu moc nie a to mi je ľúto ide o ľudské cítenie. Nik z vás nepoužil vlastné prostriedky na chod útulku ako moja mamina, nik z vás tam netrávil štedrý večer alebo x nocí. Tak ma veľmi bolí keď tu píšete mnohé hlúposti. Ďakujem za porozumenie a prosím zamyslite sa nad sebou každý jeden. Neubližovať zvieratám a dávať im lásku a domov nech každý začne od seba a hlavne kto pomohol najviac je moja mamina pani Simonidesovej tej môžete ruky nohy bozkávať, ona naozaj a skutočne tých psov miluje a vynakladá veľké úsilie na to aby ich zachránila a nerozpráva o tom ale činy, tie svedčia za všetko, ona urobila toľko dobra pre tých psíkov ako nik v tomto meste. som osobne toho svedkom. S pozdravom dcéra pani Simonidesovej:)