Otrasný prípad týrania psa: Reťaz mal vrastenú v krku aj s karabínkou!

0

Považská Bystrica 13. augusta (Útulkovo.sk) – Príšerné! Dvojročný pes mal v krku zarastenú nielen reťaz, ale aj karabínku! Väčšinu svojho krátkeho života prežil v priestore 1 x 1,5 metra priviazaný na reťazi, ktorá sa mu postupne zarezávala do mäsa.

Presne takto vyzeral život psíka Bleka v obci Pružina v okrese Považská Bystrica. Ako polročného ho priviazali na reťaz a ďalších 18 mesiacov sa z nej pravdepodobne nedostal.

Pes žil pri dome v malom koterci z ktorého sa vôbec nedostával von a nemal v ňom takmer žiadny pohyb. „Reťaz mu postupne, ako rástol, začala vrastať do krku,“ informovala Útulkovo.sk Zuzana Jurenková z Občianskeho združenia Hafkáči. Ako dodala, Blek mal reťaz na jednom 15 centimetrovom a na jednom 20 centimetrovom úseku už zarastenú kožou.


Blek pravdepodobne nedostával ani pravidelnú stravu, aj keď ide o kríženca nemeckého ovčiaka, mal len 24 kilogramov. Hoci však pravidelne nejedol, chudol pomenej, pretože celý svoj život sa takmer nehýbal.

Našťastie sa už niekto nemohol na jeho utrpenie pozerať a zalarmoval políciu. Tá okamžite volala Občianske združenie Hafkáči, ktoré sa trpiaceho psa ujalo. „Podstúpil operáciu, reťaz mu z krku vytiahli, teraz nasleduje liečba,“ priblížila Jurenková. Operácia trvala takmer dve hodiny a aj na druhý deň po nej musela veterinárka Bleka opäť uspať, aby mu mohla boľavú ranu vyčistiť.

Podľa veterinárky sa u Bleka jedná o hrubé týranie, preto OZ Hafkáči podá na polícii trestné oznámenie.


„Bleka čaká dlhodobá liečba, ranu mu treba čistiť a podávať mu antibiotiká,“ priblížila dobrovoľníčka. V tejto súvislosti upozornila, že podmienky na liečbu v útulku nie sú dosť dobré a Blek preto súrne potrebuje aspoň dočasnú opateru. „Potrebujeme mu zohnať aspoň dočasnú opateru. Liečbu aj antibiotiká hradíme my,“ spresnila.

Zároveň dodala, že Blek napriek tomu, čo si musel prežiť, je úplne úžasný psík. Ak sa rozhodnete Blekovi pomôcť dočasnou opaterou, kontaktujte OZ Hafkáči na telefónnom čísle 0915 737 176 alebo 0911 290 983. Pomôcť mu môžete aj finančne, prostredníctvom účtu:

Hafkáči 2887262157/0200 do poznámky BLEK NO

Útulkovo.sk
Foto OZ Hafkáči

Súvisiace články:
Šnúrka od topánok mu v krku hnisala niekoľko mesiacov
Viac>>

Psovi priložil k papuli zbraň a vystrelil, umieral v strašných bolestiach!
Viac>>