Bežci so psami odbehli v Šali prvý Beh pre labky

0
Ilustračné foto: TASR/Martin Baumann

ŠAĽA – Na štartovaciu čiaru sa okrem majiteľov psov postavili aj samotní miláčikovia. 

Prvý ročník charitatívneho Behu pre labky sa uskutočnil 19.marca 2016 v Šali. So psami a pre psov sa na štart postavilo 31 majiteľov psov. Popri Váhu prebehli trasu dlhú viac ako päť kilometrov. Do súťaže sa zapojilo tiež 59 individuálnych bežcov.

Víťazné ľudsko-psie bežecké duo dosiahlo čas 16 minút a 31 sekúnd, porazilo tak aj víťaza bez psa. Ten dobehol do cieľa za 18 minút 50 sekúnd. Podľa organizátorky zo Slovenskej aliancie ochrancov zvierat je takýto výsledok očakávaný.  Pes potiahne svojho pána a sú rýchlejší,“ povedala Tóthová pre TASR.

Do akcie sa zapojili aj bežci z Nitry, Bratislavy, Trenčína a Nových Zámkov. Ženy i muži mali podobné zastúpenie, najmladší individuálny bežec mal 12 rokov, najstarší 65. „Medzi psami prevládali aljašskí ťahači,“ dodala Tóthová.

Organizátori na štartovnom vyzbierali 466 eur, ktoré aliancia podľa Tóthovej použije napríklad na uhradenie nákladov veterinárnej starostlivosti, kastrácie a ďalšie potrebné záležitosti. Ďalší beh pripravuje organizácia v septembri v Bratislave, konať sa bude pravdepodobne na Magio pláži.