Tento pes mal zomrieť v lese, no podarilo sa mu vyslobodiť

0 2190

MEDZEV – Bernský salašnícky pes sa niekoľko dní túlal s reťazou trikrát obtočenou okolo krku a na zadných nohách. Pravdepodobne bol uviazaný v lese a podarilo sa mu vyslobodiť.

Psa si všimla pani, ktorá ho pár dní kŕmila a požiadala o pomoc starostu obce. Nakoniec pomohla Sloboda zvierat.

„Okamžite po oboznámení sa s prípadom som oslovila viac depozitov a občianskych združení, ktoré sa zaoberajú hlavne týmto plemenom. Prekvapilo ma, že hneď zareagoval český „Bernský salašníčky pes v nouzi“ a mal záujem psíka zachrániť,“ priblížila inšpektorka Slobody zvierat Erika Kněžská.

salasnicky pes1

Ešte večer ho previezli manželia do Košíc, kde ho ráno prebrala a odviezla do Liptovského Mikuláša, kde bola dohodnutá odovzdávka. „Psík chodí bez problémov na vôdzke, nedá si však siahnuť na krk, ktorý je pod chuchvalcami dredrov možno aj poranený,“ dodala s tým, že až na veľmi zanedbanú srsť a obrovské dredy pri ušiach je v poriadku.

Útulkovo.sk
Foto: Sloboda zvierat

Sloboda zvierat ďakuje inšpektorkám Erike Kněžskej a Márii Sliackej, obetavej pani nahlasovateľke, ktorá pomohla so záchranou aj OZ „Bernský salašníčky pes v nouzi“ za super záchrannú akciu! Psík sa bude môcť tešiť na nový, lepší život.