Psom na plot zarobil festival

0

Skalica 10. augusta (Útulkovo.sk) – Príjemná hudba, kúpanie v bazéne, badminton a prehliadka psích útulkáčov. Takto vyzeral tohtoročný Benefičný festival pre psí Útulok Skalica, ktorý sa konal minulý týždeň.

Hoci na festival prišlo menej ľudí ako po minulé roky, aj tak sa na ňom podarilo vyzbierať 1117 eur, ktoré okrem festivalových nákladov pokryjú aj nové oplotenie útulku. „Cieľom koncertu bolo vyzbierať čo najviac financií na chod útulku, rovnako aj osveta problematiky a tiež dostať útulok opäť do povedomia,“ uviedla pre Útulkovo.sk predsedníčka OZ Útulok Skalica Karolína Gažíková.


Benefičný festival pre skalický útulok sa konal už tretíkrát. Ani tento rok na ňom nechýbali tí najdôležitejší, psí útulkáči. „Súčasťou programu bola aj prehliadka psíkov z nášho útulku, vystúpilo 13 psov,“ priblížila Gažíková. Ako dodala, jedno šteniatko malo šťastie a našlo si na festivale novú rodinu. „Bude bývať ešte s jedným psíkom od nás z útulku,“ dodala.

Za posledné dni pribudlo do Útulku v Skalici veľa nových psíkov. Momentálne ich je okolo 40, pričom kapacita útulku je 30 psov.

Útulkovo.sk
Foto: Útulok Skalica