Ben v osade prežil peklo, pomaly sa osmeľuje


Do našej opatery sme prevzali 3,5 mesačné šteniatko mix NO, psíka Bena. Na poslednú chvíľku mu padla sľúbená opatera a on nemal kam ísť, keďže do osady sa vrátiť nemohol.

Ben je už v bezpečí, no je to neskutočne vychudnuté a zanedbané šteniatko. Zatiaľ sa veľmi sa bojí, pred človekom mal až panický strach a cvakal okolo seba. Za svoj krátky život musel zažiť veľa zlého.

Pomaly si však získavame jeho dôveru, každý deň robí pokroky a sme si isté, že keď pochopí, že mu už nikto neublíži, bude z neho typické priateľské, hravé a bezstarostné šteniatko. Na minulosť snáď čoskoro zabudne. Čaká ho už len ružová budúcnosť a rozprávkový domov.

Veľmi mu pomáha spoločnosť iných psíkov, hlavne malej čiernej Cverničky. Vďaka nej sa už po chvíľke osmelil, vrtel chvostom a dokonca sa aj hral. Zvyká si aj na obojok a vodítko, spoznáva prechádzky.

Ben si hľadá milujúcu a hlavne trpezlivú rodinu. S dostatkom pohybu môže bývať v byte alebo v rodinnom dome, a najviac sa mu páči ležať na gauči. Je vhodný ideálne do rodiny, kde už nejaký psík je.

Je odčervený, odblšený, čipovaný, dostal sérum proti parvoviróze a čaká ho očkovanie. Pri adopcii sa podpisuje adopčná zmluva a podmienkou je kastrácia vo vhodnom veku.

Kontakt: 0915487249, tulavalabka@gmail.com

O zvieratku:

Meno: BEN
Pohlavie: pes
Farba: sivo-čierno-hnedý
Vek: cca 3,5 mesiaca
Rasa: mix nemecký ovčiak
Veľkosť: bude stredného až väčšieho vzrastu

OZ Túlavá labka

V decembri 2008 založila partia kamarátov z Banskej Štiavnice, ktorých spájala láska k zvieratám, OZ Túlava labka. Všetci sa spoznali nezávisle rok predtým, ako aktivisti v miestnom útulku. OZ Túlavá labka vzniklo za účelom pomoci zvieratám. Činnosť OZ je zameraná na pomoc v Štiavnických vrchoch i keď niekedy siaha aj oveľa ďalej. Viac>>