S Belkom sa život nemaznal

0 1751

Belko je malé vystrašené klbko. Doteraz sa s ním život nemaznal, niekoľko mesiacov sa túlal po uliciach vo Veľkých Kapušanoch, kde ho všetci odháňali a pravdepodobne aj bili, keďže je zo strachu až agresívny – najmä k mužom. Ak sa snaží nejaký muž o kontakt s ním, zalezie so stiahnutým chvostom do voliéry, dotyk od cudzieho muža odmieta a cvaká. Belko má nový domov v dome vo vnútri v Nemecku.

Vzťah ku ženám je lepší, síce sa bojí, no akceptuje aj dotyky a manipuláciu, dá sa hladiť, aj keď je celý stuhnutý a čaká, či nepríde úder. Veríme ale, že získa k ľuďom dôveru, nás už akceptuje a pomaličky začína byť uvoľnený, no z cudzích má strach.

Pre Belka hľadáme skúseného majiteľa, ktorý mu vynahradí všetko zlé, čo si doteraz prežil, potrebuje citlivý prístup a trpezlivosť, hlavne na začiatku, aby začal dôverovať novému majiteľovi. Nevhodný k deťom, najideálnejšie ako jediný psík v rodine, aby celá pozornosť patrila iba jemu. Je očkovaný, čipovaný, kastrovaný. Podmienkou adopcie je podpísanie adopčnej zmluvy a uhradenie adopčného poplatku.

Kontakt: 0918 843 859, ozpomocpsom@gmail.com

O zvieratku:

Meno: BELKO
Pohlavie: pes
Farba: bledá
Veľkosť: malý vzrast – 8,5 kg, 36 cm
Vek: cca 3 roky

OZ Pomoc psom

OZ Pomoc psom je skupina aktívnych ľudí, ktorým nie je ľahostajný osud nechcených zvierat v našich uliciach a zvierat všeobecne. Psíkov a mačičky zachraňujú už viac ako tri roky, predtým pod hlavičkou OZ Centrum osvety chov. spol. zvierat. Starajú sa o psíkov v KS Strážske a o ďalších psíkov a mačičky, ktoré sú v dočasných opaterách. Viac>>