Bánovce nad Bebravovu spustili projekt prevencie násilia na zvieratách

0

Mesto Bánovce nad Bebravou začalo realizovať projekt zameraný na prevenciu páchania násilia na zvieratách. Dôvodom je fakt, že podobne ako aj mnohé iné mestá každoročne rieši problematiku odchytu túlavých alebo doslova vyhodených psov na ulicu, informoval hovorca bánovskej radnice Miroslav Schlesinger.

„Vzhľadom na to, že sa blíži koniec školského roka a viaceré deti si žiadajú za dobré vysvedčenie psíka, rozhodlo sa mesto postupne zverejniť niekoľko informačných článkov, ktoré sa zídu nielen rodičom, ale aj majiteľom psov,“ uviedol Schlesinger.

Ako ďalej pripomenul, osveta v tejto oblasti však nepozostáva len z publikačnej činnosti, ale aj prostredníctvom preventívnych akcií v materských a základných školách, ktoré už od októbra minulého roka realizuje aj ako koordinátor prevencie kriminality mestského úradu.

„Zaujímavosťou projektu je aj jeho netradičný, ale veľmi dobrý pomocník. Je ním terapeutický pes Amigo, ktorého si obľúbili už doslova tisícky detí. Okrem toho, že zbavil strachu zo psov už množstvo detí i dospelých, pomohol už rozrozprávať hendikepovaného chlapca a dokonca aj napomôcť odhaleniu pedofila,“ ozrejmil.

Projekt prevencie kriminality je v súčasnosti v prvej fáze, v ktorej sa koordinátor zameriava predovšetkým na osvetu, v druhej časti bude realizovať prostredníctvom mestskej polície ďalšie preventívne akcie.

TASR
Ilustračné foto: TASR/AP