Babička chová 11 mačiek, sused jej ich chce zabiť lopatou

0 2034

Breziny – Stará pani z Brezín sa stará o 11 mačiek, zomrel jej manžel, je chorá, invalidná, nevládze. Sused sa jej vyhráža, že pobije mačky lopatou. Nepatria jej, len sa o ne stará. Takúto informáciu dostali dobrovoľníčky z Občianskeho združenia Mačky Zvolen a hneď sa rozhodli pomôcť.

Pani má 82 rokov, je veľmi chorá, chodí o dvoch barlách. „Na povale sa jej okotila mačka, má 5 mačiat, v kuchyni jej pobehujú dve asi 8 týždňové. Pre tie by si mali prísť záujemcovia, len na nich stratila kontakt, verí, že sa jej ozvú. Chcela mačky kastrovať, aj cenu si zistila, ale toľko peňazí nemá,“ priblížila Zuzana z OZ Mačky Zvolen, ktoré sa pani rozhodlo pomôcť.

„Pomôžeme s kastráciou štyroch dospelých mačiek, chytia ich a zavezú k veterinárovi susedia. Podarilo sa chytiť dve. Ďalšie ostávajú v pláne na neskôr, jedna z nich je mamička s mačiatkami na povale,“ dodala.

S odstupom času sa dobrovoľníčky dozvedeli, že starej panej niekto zobral tie dve už odchované mačiatka a po týždni sa jedno vrátilo, plazilo sa kanálom, tak ho zobrala, kŕmila, dala mu algifen na bolesť, žiaľ druhý deň zomrelo. Mačka z povaly priniesla tri mačiatka, zobrali ich do bezpečia aj s mamou napriek stop stavu, ktorý majú, aby sa situácia neopakovala.

Porušovanie stop stavu je v tomto občianskom združení nákazlivé. Akútne veci vo Zvolene a v Banskej Bystrici neodmieta, ale musí diferencovať.

Celý príbeh záchrany mačiek v Brezinách si môžete prečítať TU.

Útulkovo.sk
Foto: OZ Mačky Zvolen