Arsi má telo posiate strelami zo vzduchovky, narátali ich vyše 90

0
Zdroj: FB/J. Hojstričová Bojkovská

Pani Jana si Arsi adoptovala z útulku. Po návšteve veterinára zažila šok. 

Sučka Arsi bola pre bývalého majiteľa živým terčom, strieľal do nej zo vzduchovky.  Nádej na krajšie zajtrajšky ožila, keď si ju z útulku adoptovala pani Janka. „Z mojej strany to bola láska na prvý pohľad a zároveň mi jej bolo veľmi ľúto,“ hovorí jej terajšia majiteľka.  V novom domove sa Arsi rýchlo udomácnila, zvykla si na ridžbeka Ramona aj potomstvo mačky Mimi.

Šok nastal, keď sa pani Jana vybrala s Arsi k veterinárovi. Chcela sa informovať ako liečiť rany a chrasty na hlave.  „Boli sme dosť prekvapení keď nám lekár povedal, že ona má tie strely v sebe, potrebuje okamžite RTG a povyberať všetko asi olovo z tela,“ rozpráva priebeh nečakaných udalostí. RTG snímky prišli s hrozivým výsledkom. Sučka má strelami posiate celé telíčko, majitelia narátali vyše 90 brokov. Čaká ju náročná operácia, všetky strely však nie je možné vybrať.

Útulok OZ Strážni anjeli, cez ktorý si Arsi našli, už podal trestné oznámenie. Či pôjde prípad k súdu je teraz už v rukách prokurátora. Meno bývalého majiteľa je zatiaľ neznáme. 

Zdroj: FB/J. Hojstričová Bojkovská
Zdroj: FB/J. Hojstričová Bojkovská

Útechou môže byť len fakt, že Arsi našla skutočný domov.  Miluje prechádzky a kúpanie v jazere, rýchlo sa učí nové veci. „Je neuveriteľne vďačná a dobručká,“ hovorí o nej nová majiteľka. Nových členov rodiny ochraňuje pred psami aj ľuďmi.

Zdroj: FB/J. Hojstričová Bojkovská
Zdroj: FB/J. Hojstričová Bojkovská

Ak chcete Arsi podporiť, môžete prispieť ľubovoľnou sumou na finančne náročnú operáciu. Zbierku organizuje OZ Strážni anjeli. Číslo účtu: SK 71 0200 0000 0027 0892 7951, do správy pre prijímateľa napíšte ARSI,  http://www.utulokziar.sk/. Ďakujeme.