Áron jedol plesnivý chlieb a suché rožky, spával na studenej zemi

1 1970

NIMNICA – Áron prežíval na reťazi, ktorá ho obmedzovala v pohybe. Spával na studenej zemi. Jeho utrpenie našťastie neostalo bez povšimnutia.

Áron žil v Nimnici pri Púchove a rozhodne nemal ľahký život. Vďaka nahlasovateľke sa o jeho utrpení dozvedela Sloboda zvierat, ktorá okamžite zasiahla. „Regionálne centrum Slobody zvierat Hafkáči niekoľkokrát navštívilo majiteľa, aby podmienky psa zlepšil,“ priblížila pre Útulkovo.sk Silvia Čaňová zo Slobody zvierat.

Nakoniec sa ich inšpetorke, Márii Sliackej, podarilo dosiahnuť, že sa majiteľ psíka vzdá. Psí záchranári začali riešiť, čo bude ďalej so psom, keďže je to, nie najmladší, pitbul.

aron

„Takéto psíky sa nielen ťažko adoptujú, ale i umiestňujú do útulkov, pretože potrebujú individuálne ustajnenie a odbornú prácu. Preplneným útulkom chýbajú priestorové i ľudské kapacity,“ dodala Čaňová. Domov mu teda začali hľadať Hafkáči. Áron mal šťastie, ozvali sa záujemcovia z Čiech a už pred pár dňami šťastný odcestoval do nového, zatiaľ dočasného domova.

„Keď som videla, v akom smrade a chlade žije, bolo mi do plaču. Deň predtým sa zrejme utrhol z reťaze, tak prišiel k nám,“ napísala do Slobody zvierat pani, ktorá si v Nimnici psíkovo utrpenie všimla.

aron2

„Dal sa hladkať, je milý a vďačný. Na druhý deň som ho s maškrtkou hľadala, až som zbadala čiernu hlavu v domci. Ani neštekol. Reťaz mal omotanú roztrhanou smradľavou handrou – obmedzovalo ho to v pohybe,“ dodala s tým, že to bolo jediné, čo mal na studenej zemi. Hrniec prázdny, v kýbliku trocha vody.

„Doniesla som mu vody z priehrady. Poobede sme boli znova pozrieť, niekto mu tam bol odpratať výkaly a v hrnci bolo ´žrádlo´ – plesnivý chleba a suché rožky. Evidentne zrejme patrí majiteľom blízkej reštaurácie, nešteká, len smutne pozerá tým smerom,“ opísala hrozný Áronov život.

Dúfajme, že to je už pre Árona minulosť, na ktorú rýchlo zabudne.

Útulkovo.sk
Foto: Sloboda zvierat