Namiesto chvosta má krvavú ranu obtočenú hrdzavým drôtom. Červy ho žerú zaživa!

0

Liptovský Mikuláš 1. septembra (Útulkovo.sk) – Obrovskú bolesť prežil malý psík, ktorý sa zatúlal k dobrovoľníkom z Občianskeho združenia Očami psa v Liptovskom Mikuláši. Niekto mu zrejme omotal okolo chvostíka hrdzavý drôt, ktorý mu ho vyžral do krvi a poškodil mu aj análny otvor. Či ho takto kruto priviazali k plotu a on si od bolesti chvostík odhryzol alebo ho niekto za chvostík vešal do vzduchu, môžeme iba špekulovať…

Faktom však je, že tento psík, ktorý dostal meno Anjelik, si musel pretrpieť ukrutné bolesti. „Prišiel k nám s obrovskou ranou na chvostíku, teda na tom, čo mu z neho zostalo,“ opísali dobrovoľníci na sociálnej sieti.

„Do krvi vyžratý a prehnitý pahýlik mal obtočený a stiahnutý hrdzavým drôtom, ktorý sa mu do chvostíka zarezával a koniec drôtu sa mu zabodával do hornej časti chvostíka,“ dodali s tým, že práve tam mal psík najväčšiu dieru.


Celý chvostík aj análny otvor mal psík napadnutý červami, ktoré ho požierali zaživa. Keďže má červami napadnutú aj riťku a koniec črievka, veľmi ťažko a bolestivo sa vyprázdňuje. Anjelikov chvostík sa už zachrániť nedá, po preliečení antibiotikami, pôjde na amputáciu. Čakajú ho dve operácie.

Zúbožený psík mal obrovské šťastie, že sa mu podarilo zatúlať k dobrovoľníkom z Občianskeho združenia Očami psa. Keďže jeho liečba bude finančne náročná, občianske združenie ocení každú pomoc.


Pokiaľ sa rozhodnete prispieť na Anjelikovu liečbu, môžete tak urobiť na číslo účtu:

0334993583/0900
IBAN: SK3209000000000334993583
SWIFT alebo BIC: GIBASKBX

Pomôcť môžete aj materiálne napríklad vankúšmi, aby psík nemusel ležať na studenej zemi, alebo mäsovými konzervami na adrese:

OZ Očami psa
Revolučná 195/10,
Liptovský Mikuláš, 031 01

Útulkovo.sk
Foto: OZ Očami psa

Súvisiace články:
Otrasný prípad týrania psa: Reťaz mal vrastenú v krku aj s karabínkou!
Viac>>