Pomôžte Anetke! Má bolesti, potrebuje chirurgickú pomoc

0 1322

Prievidza 11. februára (Útulkovo.sk) – Anetkin príbeh začal tak, ako u mnohých mačiek. Túlala sa po ulici, bola vo veľmi zlom stave, mala len dve kilá, žiadne zúbky, odbíjali jej posledné hodiny života… Ľudská ľahostajnosť sa však v jej prípade našťastie neprejavila a vďaka svojim záchrancom skončila na veterinárnej klinike. Po doliečení si aj ona našla nový domov.

V priebehu troch týždňov využívala tri balenia antibiotík a meloxoral. Zároveň bola odčervená, bola ošetrená proti svrabu, testovaná s negatívnym výsledkom na Fiv a Felv. Boli jej robené krvné testy a biochémia. „Jej vek sa nedá objektívne odhadnúť, pretože nemá zuby, no predpokladáme, že to nie je stará mačka,“ informovala Útulkovo.sk Viktória z Občianskeho združenia Túlavá labka.

Aj keď sa vďaka podanej liečbe Anetkin stav výrazne zlepšil, neustále má hnisavé soplíky. Záchrancovia s ňou navštívili kliniku v Bojniciach, kde bola podrobne prehliadnutá a zistilo sa, že to, čo jej spôsobuje najväčšie problémy sú zuby, presnejšie to, že jej vypadli len korunky a zostali korene, ktoré hnisajú a vytvárajú diery v ďasnách.

anetka3

„Vzhľadom na zapálené a zahnisané korene má Anetka veľké bolesti a v tomto stave jej hrozí sepsa. Lekárka preto navrhla chirurgické riešenie,“ dodala Viktória s tým, že doterajšie liečenie bolo Anetke zaplatené, no náklady na liečbu sú už privysoké.

Preto sa Občianske združenie Túlavá labka rozhodlo na Anetkinu liečbu urobiť zbierku. Ak máte nejaké zvyšné euro, aj vy ho môžete venovať Anetke. Chirurgické ošetrenie bude stáť približne 250 eur.

Číslo účtu: 0412242313/0900

Do poznámky napíšte: vaše meno/Anetka.

Všetci darcovia budú zverejnení na FB a na stránke http://www.tulavalabka.sk/

anetka1

Anetka má po operácii nádej na normálny plnohodnotný život. Pri vhodnom kŕmení nebude mať žiadne problémy. Je neuveriteľne vďačná za šancu, ktorú dostala, je to najprítulnejšia mačka, akú si viete predstaviť.

Útulkovo.sk
Foto: OZ Túlavá labka