Alex kríženec nemeckého ovčiaka – OZ Riško


Alex bol nájdený so svojimi súrodencami a s mamou na ulici v treskúcej zime. Mal vtedy necelý mesiac, matka ich ochraňovala pred zimou a snehom iba vlastným telom. Neskôr sa celej rodinky ujala milá slečna ktorá pre nich nemala miesto a preto vyrastali v chlieve. Na chladné mesiace to stačilo no potom už museli preč. Keď bol malý, mal úraz a na hlavičke sa mu urobila cysta, bol ošetrený veterinárom, ktorý skonštatoval že mu to neprekáža vo vývoji a je úplne zdravý, no hrbolček mu na hlavičke pravdepodobne ostane navždy. Alex si prešiel kompletnou výchovou a socializáciou a teraz je z neho už šibal a všetkým nám prejde cez rozum.

Povaha: Je nesmierne šikovný, aktívny, hodil by sa na agility alebo pre športovo založeného majiteľa s ktorým by si išiel zabehať. Pri prvom kontakte s niekým novým je chvíľu ustráchaný a uštekaný, ale po chvíľke sa hneď prejaví jeho skutočná povaha. Šteká na všetko čoho sa bojí, ale keď zistí že mu nikto a nič neublíži tak hneď stíchne. Je oveľa menší od svojich súrodencov a keďže má hygienické návyky, je vhodný do bytu, tiež aj do domu s celoročným prístupom dovnútra. Bez problémov vychádza s inými psami, s mačkami podľla sympatií. Detí sa bojí ale to iba zo začiatku, vtedy šteká ale potom sa odváži prísť bližšie a hneď si dieťa obľúbi. Najradšej má šantenie so súrodencami, čiže ak by mal byť v domácnosti ako jediný pes, bude potrebovať dostatočnú pozornosť, v opačnom prípade sa môže stať, že sa bude nudiť a začne demolovať.

O zvieratku:

Meno: Alex
Pohlavie: Pes
Rasa: Kríženec nemeckého ovčiaka
Veľkosť: 50cm, 15 kg
Vek: 11 mesiacov
Farba: hnedo-čierna

O útulku: OZ RIŠKO

Sme mladé občianske združenie, ktoré vzniklo 15.12.2011 na pamiatku šteniatka Riška. Riško bol 3 mesačné šteniatko, ľudia mu spôsobili hlboké rany na dušičke ale aj obrovské rany na malom bezvládnom telíčku, z ktorých sa nedokázal vyliečiť a odišiel za “dúhový most”. Viac>>