Z útulkáča Ajka sa stal milý a trpezlivý pes

0 2085

BRATISLAVA. V útulku Slobody zvierat čakal Ajko tri roky na novú rodinu, no keď sa dočkal, radosť sa skončila veľmi rýchlo. Zo dňa na deň ho vrátili späť. Vyzeralo to, že je odpísaný na život v útulku, keď sa zapáčil jednej rakúskej rodine.

Tá si okrem neho adoptovala aj ďalšie psíka.

„Naši dvaja psíkovia si veľmi dobre rozumejú,“ napísala rodina a poslala do Slobody zvierat niekoľko fotografií. „Ajko je naozaj ten najmilší psík na svete, ktorý má veľkú trpezlivosť s maličkým. Obaja spolu spinkajú celú noc. Majú u nás dobrý domov,“ dodali Rakúšania.

Ajko sa dostal do útulku Slobody zvierat ako 8-ročný zo Žabieho majera. Čo prežil dovtedy, nikto nevie. Bol chudý, nesmelý, ale priateľský.

ajko1

Napriek svojej kamarátskej povahe si ho dlho nikto neadoptoval. Až sa stal stálicou útulku, kde strávil takmer tri roky. Nakoniec si ho zobrala rodina z Prievidze, no zo dňa na deň ho vrátila. Pre Ajka to bolo veľké sklamanie a pre tých, ktorí sa o neho starali, tiež.

Vrátil sa do útulku a hľadanie nového domova začalo odznova. Po nejakom čase sa o psíka začala zaujímať jedna rodina z Rakúska. Zo Slobody zvierat si okrem neho adoptovala aj šteniatko Pardona.

Útulkovo.sk
Foto: Sloboda zvierat