Ajkin nádor chceli liečiť smrtiacou injekciou

0

Trnava 22. augusta (Útulkovo.sk) – Ak máte svojho psa radi, niet horšej dilemy ako výber medzi liečbou, ktorá má malé šance na úspech a usmrtením u zverolekára. Pre chladného a ľahostajného človeka sú však aj liečiteľné zdravotné problémy psa len vhodnou zámienkou na to, aby sa ho zbavil. Hoci labradorku Ajku bolo možné úspešne liečiť, pred smrtiacou injekciou ju na poslednú chvíľu zachránila šťastná náhoda!

Ajku chceli majitelia utratiť kvôli nádoru na mliečnej žľaze. Bez váhania sa rozhodli pre najjednoduchšie riešenie a sučku čakalo uspanie! Ajka žila niekoľko rokov na dvore opusteného domu v Trnave ešte s jedným psom, kde ich chodili kŕmiť.

Majitelia však chcú dom predať, takže Ajku čakala smrtiaca ihla a druhého psa osud bezdomovca. Našťastie to človeku, ktorý Ajku chodil kŕmiť nebolo jedno, inak by už nežila. „Ajku sme vzali k veterinárovi, ktorý jej nádor vyoperoval,“ uviedla pre Útulkovo.sk Ivana Drozdová, ktorej osud sučky nebol ľahostajný.

Momentálne sa pomaly zotavuje v dočasnej opatere, kde ale nemôže zostať dlhodobo. „Je na dvore u mojich rodičov, oni ale psíčkari nie sú,“ apelovala Drozdová. „Stehy má vybraté, ale rana je zapálená, čistím jej ju päť krát denne, snáď sa to prelieči. Potvrdil sa aj zápal maternice, pán doktor na základe sona navrhol ATB liečbu,“ dodala s tým, že keď sa behom týždňa jej stav nezlepší, pôjde na ďalšiu operáciu.

„Rodičom zatiaľ nevadí, že je dočasne u nich, takže ďalší týždeň u nich môže byť,“ dodala na margo boja o zdravie psíka. Keď sa však Ajka vylieči, bude potrebovať nového majiteľa alebo aspoň útulok. Inak jej hrozí návrat do opusteného domu, kde bude čakať na svoj osud. „Je to veľké zlatíčko, dobrák od kosti,“ povedala Drozdová.

Ako dodala, sučka je vitálna, nie je to žiadna starenka, aj keď už má osem rokov. „Veľmi rýchlo sa naviaže na človeka a jeho blízkosť si veľmi váži,“ dodala s tým, že sučka je znášanlivá voči iným psom.

Ak chcete Ajke pomôcť volajte na telefónne číslo: +421 910 960 233, prípadne píšte: drozdova.ivana@gmail.com

Útulkovo.sk
Foto: I. Drozdová