Adoptujte si psíka! Odporúča Ľubka, ktorej Sany zmenila život

0 1703

BRATISLAVA – Keď sa Ľubka prišla prvýkrát pozrieť do Slobody zvierat, možno ani neuvažovala, že by si niekedy adoptovala psa. Postupne chodievala častejšie a práca so psíkmi bez domova ju začala baviť. Potom sa spoznala so Sany, ktorá jej zmenila život.

Na jar 2012 sa Ľubka s kamarátkou vybrali do útulku Slobody zvierat vyvenčiť psíkov.

„Bola to zábava, ale aj pomerne náročné, keďže som nikdy nebola psíčkar. Aj stredne veľké psíky venčili skôr nás ako my ich,“ opísala prvý zážitok s útulkáčmi.

Zapáčilo sa jej to a začala venčievať psíkov častejšie. „Zlepšovala som sa aj v komunikácii so psami. Chodievala som potom aj s väčšími a problémovejšími psíkmi,“ dodala s tým, že v útulku sa snažila pomáhať aj inak, dolievaním vody psíkom, podávním večere a podobne.

lubka a sunny1

Po roku začala Ľubka pracovať v Slobode zvierat cez víkendy. „V tomto období som stretla aj Sany. Bola blázonko, čo sa bláznil vo výbehu, štekala na psov, ale zároveň bola veľký mojkáč,“ opísala zoznámenie s útulkáčkou, ktorú chodievala venčiť. Sany bola rozumná a chápavá, veľmi rýchlo sa naučila chodiť pri nohe na vôdzke. „Začala som ju brávať aj na výlety. V lete 2013 sme takto boli u indiánov a tam som sa zaprisahala, že spravím všetko, aby som si ju mohla adoptovať,“ priblížila dnes už šťastná majiteľka.

Znamenalo to nájsť si prácu, podnájom, kde môže bývať so psom, popri tom stíhať školu a venovať sa Sany.

Tento rok vo februári sa sťahovali do nového. Bolo to presne rok po tom, ako sa prvýkrát stretli v útulku. „Dnes som s ňou veľmi šťastná. Býva sa nám spolu dobre. Je poslušná, robí mi radosť. Občas skúša, či nemôže vymýšľať, ale hravo ju presvedčím, že treba poslúchať,“ opísala Ľubka v liste, ktorý poslala do Slobody zvierat.

lubka a sunny

So Sany chodia spolu na bicykle, na výlety, kúpať sa, na túry. „Boli sme v Tatrách, Karpatoch, v Kremnických kopcoch. Stretávame sa so psami, ľuďmi, deťmi, koňmi, poníkmi. Je super. Je to skelý pes, skvelý parťák na každý výlet, do každého počasia,“ zdôraznila šťastná majiteľka.

Ako dodala, Sany nemá problém cestovať vlakom, autobusom, električkou, autom. „Keď mám slabú chvíľku, vždy mi vie ukázať ako ma má rada a urobiť mi radosť. Sany je moje slniečko a som veľmi rada, že mi vstúpila do života,“ vyzdvihla.

Po svojich skúsenostiach s útulkáčkou by odporučila každému, aby sa vybral do útulku a nebál sa adoptovať si psíka. „Vyberte si psíka, ktorý je PRESNE PRE VÁS. Pokojný či športovec, šteňa či už viac ročná dáma alebo pánko. Energické šidlo, či pokojný mojkáč. Netreba vyberať len očami, ale tá energia čo ide zo psíka vám musí sadnúť, to je podľa mňa základ,“ odporučila Ľubka.

„Mňa si Sany našla a ja ju medzi stovkami psov, získala si moju pozornosť, srdce, dôveru a som vďačná, že sme sa našli a sme spolu. To, že mi vstúpila do života, bol pre mňa jeden z najdôležitejších a najlepších okamžikov,“ uzavrela.

Útulkovo.sk/Sloboda zvierat
Foto: Sloboda zvierat