Dasty je dobrý strážca, neodbieha od majiteľa


Dasty je osemročný psík, kríženec pripomínajúci švajčiarskeho ovčiaka, ktorého sa musela vzdať majiteľka. Zdravotné dôvody jej už nedovolili sa o neho starať a tak Dasty skončil v OZ Túlavá labka.

Dasty je psík, ktorý človeka musí najskôr spoznať. Potom sa z neho stáva verný a priateľský psík, dobrý strážca. Samozrejme je poslušný, reaguje na zavolanie a drží sa pekne pri človeku, neodbieha. Je zvyknutý na obojok a vodítko. Miluje plávanie v jazere, užíva si prechádzky a voľnosť. So sučkami a psíkmi vychádza bez problémov, nie je konfliktný. Žil v dome s prístupom dnu a aj v byte, má hygienické návyky.

Dastyho všetko zaujíma a všetko chce preskúmať. Hľadá si majiteľa, ktorý mu dá druhú šancu a určite z neho bude skvelý verný psík a strážca. Dasty je odčervený, čipovaný a kastrovaný.
Čaká ho očkovanie. Pri adopcii sa podpisuje adopčná zmluva a platí iba symbolický poplatok.

Kontakt: 0915 487 249, tulavalabka@gmail.com

O zvieratku:

Meno: DASTY
Vek: cca 8 rokov
Farba: biely
Rasa: mix, vyzerá ako mini švajčiarsky ovčiak
Pohlavie: pes – kastrovaný
Veľkosť: menší stredný, 16 kg

OZ Túlavá labka

V decembri 2008 založila partia kamarátov z Banskej Štiavnice, ktorých spájala láska k zvieratám, OZ Túlava labka. Všetci sa spoznali nezávisle rok predtým, ako aktivisti v miestnom útulku. OZ Túlavá labka vzniklo za účelom pomoci zvieratám. Činnosť OZ je zameraná na pomoc v Štiavnických vrchoch i keď niekedy siaha aj oveľa ďalej. Viac>>