Bleky je pokojná fenka, avšak s nešťastným osudom


Bleky pochádza z rodiny, ktorú nepoznáme. Jediné čo o nej vieme, že ju v jej veku 9 rokov vyložila pri rómskej osade, otočila sa a už nikdy nevrátila. Bleky tam ostala sama a čakala. Tak verne, že sa zo svojho miesta nepohla.

Bleky začala pri osade kŕmiť jedna pani, doniesla jej tam aj búdku, kde Bleky prezimovala. Každý deň ju verne čakala, kým jej donesie papanie. Jej stav sa však zhoršoval a pani požiadala o pomoc OZ Cesta za domovom.

bleky

Kožu má úplne zničenú, zapálenú a bolestivú na dotyk. Zuby zničené, uši zapálené. Je to chodiace nešťastie. Bleky je však úžasná a neustále si vyžaduje hladkanie. Do auta šla bez problémov, konečne ju niekto vzal do lepšieho.

Bleky má hypotyreózu, čiže zníženú funkciu štítnej žlazy. Celoživotne bude brať lieky, ale bude v poriadku. Postupne sa jej koža začne hojiť a veríme, že aj jej dušička. Teraz hľadá Bleky ten správny domov. Domov, odkiaľ ju už nikto nevyhodí na ulicu.

Fenka je priateľská, pokojná a znášanlivá. Nemá problém so psami ani s fenkami. Taktiež je vhodná aj k deťom. Je to najsladšie psíča na svete. Je kastrovaná.

Kontakt: +421 948 598 268 a +421 948 613 193, info@cestazadomovom.sk

bleky2

O zvieratku:

Meno: Bleky
Pohlavie: fenka

OZ Cesta za domovom

Občianske združenie Cesta za domovom sa zaoberá pomocou pre týrané a opustené zvieratá v Poprade a jeho okolí.